بهترین روش تدریس را چگونه می توان ارائه داد ؟

ساخت وبلاگ
چکیده : این سوالی است كه تمامی همكاران به هنگام تدریس به آن می اندیشند. در گروهی از همكاران كم تجربه گاهی ای... با عنوان : بهترین روش تدریس را چگونه می توان ارائه داد ؟ بخوانید :

این سوالی است كه تمامی همكاران به هنگام تدریس به آن می اندیشند. در گروهی از همكاران كم تجربه گاهی این سوال به همراه اضطرابی خاص ظاهر می شود و اگر به نحوی این اضطراب را به هنگام تدریس بروز دهیم یعنی «اولین پله شكست».


دانش آموزان دبیرستانی معمولاً تجربه چندین ساله در شناخت كلیه رفتارهای معلمشان دارند و كوچك ترین رفتار معلم را ناخودآگاه زیر ذره بین تجزیه و تحلیل خود قرار می دهند و شاید نتوانند آنچه حس می كنند بیان كنند ولی به هر حال با نگاه یا رفتارشان به یكدیگر یا به معلم گوشزد می كنند. با دانش آموزان كه صحبت می كردم اولین نكته ای كه در كلاس داری مدنظر داشتند، این بود كه معلم باید بتواند تسلط كامل خود را بر موضوع و كلاس نشان دهد.

همكاران نیز با بیان خود همین مطلب را می رسانند. معلم باید احاطه به كلیه موارد بحث داشته باشد و قدرت ارائه آنها را نشان دهد. بسیاری از همكاران جهت موفق بودن، لزوم داشتن طرح درس مناسب و فراگیر، خواه به صورت مكتوب یا ذهنی را قائل بودند. آنان معقتد بودند وجود طرح درس مناسب باعث تسلط كامل معلم بر موضوع مربوط می شود تا بدون اتلاف وقت موارد درسی را به طور كامل پیاده كند.

   منبع : بخش مرکز یادگیری سایت تبیان

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 3 اسفند 1395 ساعت: 19:18