شش مهارت کلیدی برای یک معلم موفق

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

هر معلم, می تواند با تمرکز بر این نکات و مهارت,های برجسته از آنها بهره مند گردد موفق,یت در تدریس همانند سایر جنبه های زندگی به نگرش شما و شیوه های شما بستگی دارد.

۱- داشتن حس شوخ طبعی

شوخ طبعی تنش،اضطراب و استرس را از کلاس می زداید و کلاس را با نشاط تر می کند.

۲-نگرش مثبت داشتن ( خوش بین بودن )

این ویژگی می تواند بسیاری از کاستی های زندگی را مرتفع ساخته و به ویژه در حرفه ی تدریس شما را کمک می کند.اینکه آموزگاری یک موقعیت غیر ایده آل را با داشتن نگرش مثبت بدون تأثیر منفی بر روی دانش آموزان پشت سر بگذارد.

۳- انتظارات بزرگ :

 انتظارات ما یکی از فاکتورهای کلیدی, در کمک کردن به دانش آموزان برای, یادگیری و کسب موفقیت است .پس بهتر است انتظارات غیر واقع گرا یانه نیافرینیم.

۴- هماهنگی و سازگاری :

 وقتی فضای سالم یادگیری ایجاد شود احتمال موفقیت شاگردان زیاد می شود شگفت انگیز خواهد بود که دانش آموزان بتوانند با معلمان خود سازگار و هماهنگ باشند تا نمطالب را از سطوح سخت تر تا سطوح آسانتر درک نمایند.

۵- عدالت و انصاف :

یک معلم هماهنگ روز به روز تغیبیرنمی کند و یکسان عمل می کند و یک معلم عادل دانش آموزان را به طور یکسان در موقعیت یکسان در نظر می گیرد.

۶- انعطاف پذیری :

 نگرش انعطاف پذیری داشتن نه فقط برای کنترل اعصاب معلم بلکه برای خود دانش آموزان نیز مفید است زیرا آنها انتظار دارند که شما با توجه به موقعیت تغییراتی ایجاد نماید و موقعیت را تحت خود داشته باشد.

    « تغییرات آموزشی به نگاه و عملکرد معلمان بستگی دارد گر چه آسان به نظر می رسد ولی دشوار است .»

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 17 آذر 1397 ساعت: 21:05

close
تبلیغات در اینترنت